RYLA Nedir ?RYLA Nedir?

Her yıl, yaşları 14 ila 30 arasında binlerce genç Rotary’nin sponsorluğunda düzenlenen liderlik eğitimi seminerlerine (RYLA) katılır. Liderlik potansiyelleri için seçilen katılımcılar,liderlik özelliklerini tartışmak ve uygulama yönüyle öğrenmek amacı ile tüm giderleri ödenmiş seminerlere, kamplara ve çalıştaylara katılırlar.

RYLA, Uluslararası Rotary tarafından resmi olarak 1971 yılında benimsendi ve onun en önemli ve hızlı büyüyen organizasyonlarından biri oldu. RYLA genellikle Rotaract ve Interact kulüplerinin oluşmasına, güçlenmesine ve katılımcılarının sık sık Rotary Gençlik değişim öğrencileri veya Rotary Vakfı Büyükelçilik bursu almalarına sebep olur. Bölgenizdeki RYLA etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi için, bölgenizde bulunan Rotary Kulüpleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Rotary Yönetim Kurulu, kulüpleri ve bölgeleri, liderlik vasfı olan sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı gençlerin bu seminerlere davet edilmesi için teşvik eder.

RYLA, bölge çalışanları ve diğer rotaryenler açısından da toplumlarındaki gençlerle bir araya gelmeleri için bir fırsattır. Gençleri bilgiyle besleyerek, Rotaryenler geleceğin toplum liderleri olarak başarılı olacak genç insanları yetiştirebilirler. RYLA ya katılmak ayrıca Rotaryenlerin kendi liderlik ve iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

RYLA liderliği, vatandaşlığı ve kişisel gelişimi vurgular ve amaçları şunlardır:
•    Gençlere saygı ve ilgi göstermek
•    Seçilen gençler ve potansiyel liderler için etkin bir eğitim deneyimi sağlamak
•    Gençleri liderliğe teşvik etmek
•    Toplumlarına hizmet eden gençlerin farkına varmak

Ryla programlarının tarih ve katılım şartları için lütfen Rotary 2430 Bölge sitesini ziyaret ediniz...

 Sonraki Toplantı

Yer:
ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri
Tarih:
07.Nis.2020 19:30
Adres:
İşçi Blokları,1540. Sk (420. Sk.) No:100,06530 Çankaya/Ankara